Kleje do sztukaterii wewnętrznej

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Nowoczesne dekoracje sztukateryjne muszą zostać przytwierdzone do dedykowanych powierzchni w sposób trwały i bezpieczny. Nie sprawdzą się tu żadne drogi na skróty. Instalacja listew przypodłogowych, sufitowych gzymsów czy ściennych dekorów nie byłaby tak prosta, gdyby nie wysokiej klasy kleje do sztukaterii wewnętrznej. Stosowane w domach i mieszkaniach wewnętrzne dekoracje cechuje przede wszystkim niewielka waga i wysoka wytrzymałość. To cechy, które przemawiają za tym aby tradycyjne metody instalacyjne — polegające na nawiercaniu powierzchni oraz używaniu kołków  —  stały się całkowicie niepraktyczne.

Aktualnie zastąpiły je skuteczne kleje montażowe. Nadrzędnym celem jest bowiem zachowanie zewnętrznej powierzchni ozdobnych detali w formie nienaruszonej. To cieszy wszystkich klientów, mocno zmęczonych inwazyjnym, przedłużającym się remontem, a także tych, którzy ponad wszystko cenią czysty i prosty montaż, który dodatkowo zamknąć można w krótkim czasie. Oferowany przez nas klej do sztukaterii wiąże bardzo szybko. Za jego pomocą nie tylko zainstalujemy listwy, ale również uzupełnimy niewielkie ubytki w podłodze czy szczelinach ściennych. Po zastygnięciu klej bez przeszkód można szlifować, a nawet malować.

Kleje montażowe do sztukaterii poliuretanowej i styropianowej

Łatwy montaż nowoczesnej sztukaterii ściennej i sufitowej zachęca do podjęcia działań instalacyjnych we własnym zakresie. Dziś każdy może stać się instalatorem dekoracji we własnym domu i osiągnąć sukces bez wsparcia ekipy remontowej. Kiedy już sprostamy wyzwaniu właściwego przycięcia listew i profili dekoracyjnych, czeka nas proces ich skutecznego przytwierdzenia do powierzchni. W tym celu posłuży nam dedykowany przez producenta klej montażowy do sztukaterii poliuretanowej i styropianowej.

Dlaczego warto zwracać uwagę na zalecenia wytwórcy? Głównie z uwagi na to, że klej musi odpowiadać technicznej specyfikacji produktu, z którym będzie łączony. Zastosowanie przypadkowego kleju nie będzie gwarancją sprawnego procesu klejenia, a co najważniejsze nie zapewni nam trwałości na lata. Warto więc czytać zalecenia publikowane przez dystrybutorów i sprzedawców zarówno sztukaterii poliuretanowej, jak i wykończeń styropianowych. Powodzenie akcji montażu listew uzależnione jest również od właściwego przygotowania powierzchni do nałożenia warstwy kleju. Nowe elementy sztukaterii są gładkie i suche, ale to samo musimy uzyskać na ścianach czy sufitach. Płaszczyzny powinny być wyrównane i odtłuszczone.

close

Lista życzeń