Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Nowoczesne listwy sufitowe ozdobne


39.99  / metr bieżący

9.99  / metr bieżący


Inwestycja związana z budową domu czy zakupem mieszkania niesie ze sobą konieczność podjęcia wielu decyzji dotyczących wyboru właściwej stolarki okiennej i drzwiowej, określenia typu zastosowanych podłóg, rozmieszczenia oświetlenia, jak również wykończenia wnętrz. To ostatni, a jednocześnie najważniejszy element, który bezpośrednio będzie wpływał na nasze codzienne samopoczucie i dobry nastrój. W jaki sposób klasycznym i niewyróżniającym się pomieszczeniom nadać oryginalności i odrobiny luksusu? Polecamy sięgnąć po nowoczesne, ozdobne listwy sufitowe dostępne w bogatej ofercie kształtów i zdobień. Tylko od nas zależy czy w pokoju, który codziennie przez wiele godzin służy nam jako miejsce pracy, znajdą się piękne meble, interesujące zasłony, a także dekoracyjne, przysufitowe listwy o wyjątkowym charakterze. Dostępne modele listew mogą ożywić nasz dom, sprawić, że karnisze, żyrandole i obrazy zawieszone na ścianach, nagle zaczną kreować niespotykaną wcześniej harmonię. Co więcej, przestrzeń pomiędzy ścianą a sufitem, nie zawsze zachwyca nas swoją gładkością i wykończeniem — sztukateria pozwoli nam ukryć niedoskonałości i zamaskować kłopotliwe miejsca.

Czarne listwy sufitowe aranżacje

Zamontowana pod sufitem ozdobna listwa może być jedynie łącznikiem na styku dwóch płaszczyzn, który z założenia ma być eleganckim, ale drobnym i nieprzykuwającym uwagę detalem. Może być również znaczącym i dużym dekorem, który całkowicie zdominuje charakter pomieszczenia. Od wielu już lat, znaczący w aranżacji wnętrz staje się styl industrialny i to jemu chcielibyśmy przyjrzeć się bliżej.

Podążając za wyznacznikami stylu industrialnego, najczęściej sięgamy po minimalizm i surowe faktury na ścianach oraz sufitach. ich wyrazistość doskonale podkreślą listwy sufitowe w kolorze czarnym. Przeglądając katalogi i zasoby internetu, natkniemy się na aranżacje łączące czarne listwy sufitowe z mocno eksponowaną na ścianach cegłą, jak również z ciemnymi, drewnianymi podłogami. Taki design sprawdza się szczególnie w przestrzeniach loftowych, zaopatrzonych w duże ilości dziennego światła. W mieszkaniach mniejszych i bardziej kameralnych, czarne i nieco niższe maskownice pod sufitem można łączyć z kremową barwą ścian i subtelnym światłem elektrycznym. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku uroku aranżacji dodadzą liczne rośliny zielone.

listwa sufitowa czarna

Listwy przysufitowe poliuretanowe czy styropianowe?

Sztukateria przysufitowa to znany już w starożytności sposób dekorowania powierzchni stycznych ścian z sufitem. W przeszłości tego rodzaju dekoracje wykonywano niemal wyłącznie z gipsu, który był materiałem o dużej wadze i słabej odporności na uszkodzenia mechaniczne. W dzisiejszych czasach domowa sztukateria w postaci przysufitowych listew wraca do łask i co więcej — z uwagi na nowoczesne materiały — zyskuje spore grono entuzjastów. Producenci prześcigają się w ofertach, wzorach i bogactwie form, ale pozostaje pytanie: lepsze będą listwy przysufitowe poliuretanowe czy styropianowe? Każdy z produktów ma wady i zalety — przyjrzyjmy się im bliżej. Sztukateria przysufitowa styropianowa cechuje się niezwykłą lekkością i niską ceną. To właśnie te argumenty najczęściej decydują o zakupie. Lekkie styropianowe listwy gwarantują prostszy montaż i pozwalają zaoszczędzić pieniądze. Nie są jednak tak odporne na uszkodzenia i działania czynników zewnętrznych jak sztukateria poliuretanowa. Dekoracje wykonane z tworzyw sztucznych są droższe, ale całkowicie odporne na działanie promieniowania UV oraz wilgoci, dzięki czemu nie żółkną i mogą być montowane w kuchniach i łazienkach.    

Listwy przysufitowe poliuretanowe styropianowe

Sztukateria listwy sufitowe gładkie w salonie lub łazience

Gładkie listwy sufitowe to sztukateria o prostym wzornictwie, która doskonale wpasuje się w pomieszczenia zaaranżowane w nowoczesny, a nawet futurystyczny sposób. Salon, który wykańczamy w tonie oszczędnym, z niewielką ilością mebli i minimalistycznymi dodatkami, aż prosi się o sztukaterię w postaci gładkich i niczym niezdobionych listew. Mogą one mieć kwadratowy lub półokrągły kształt. Podobny zabieg można zastosować, kończąc remont w łazience, lub aby już skończonej aranżacji, nadać nieco odmiennego stylu. Łazienka, w której umieściliśmy proste meble, a na ścianach mamy wielkoformatowe, błyszczące kafelki, po dodaniu przysufitowych, subtelnych w formie listew dekoracyjnych, nabierze znacznie cieplejszego i przyjemniejszego charakteru. Pamiętajmy o zasadzie umiaru lub jak mawiają niektórzy „złotego środka”. Podejmując się udekorowania niewielkiego metrażem pomieszczenia, listwy sufitowe gładkie w salonie lub łazience będą prawdziwym wybawieniem z kłopotów. Nadmiar zdobień i detali na małej przestrzeni będzie sprawiał wrażenie jej zaśmiecenia i pomniejszenia. Dlatego tak ważny w nowoczesnym designie jest umiar i proporcje.

Sztukateria listwy sufitowe gładkie salonie łazience