Rozety sufitowe do lampy i żyrandola

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Sufitowa rozeta zamontowana pod lampą lub żyrandolem to najprostszy sposób na wprowadzenie eleganckiego stylu do salonu, lub pokoju dziennego. Często także tego typu sztukateria wykorzystywana jest w jadalniach lub domowych gabinetach. W jaki sposób dopasować wielkość rozety do powierzchni pomieszczenia? Trzeba kierować się ogólną zasadą estetyki i proporcjonalności. Specjaliści od aranżacji wnętrz doradzają, aby średnica dekoracyjnej rozety nie była większa niż średnica żyrandola lub lampy, ponad którą zostanie zamontowana, idealnie, jeżeli może być o dwa lub trzy centymetry mniejsza. Wówczas unikniemy wrażenia przytłoczenia sufitową dekoracją, a jednocześnie będziemy mieć pewność, że rozeta zostanie zauważona. Często pojawia się również dylemat związany z dwoma niezależnymi źródłami światła sufitowego w jednym pomieszczeniu. Czy duże rozety sufitowe do lampy i żyrandola mogą występować podwójnie? Na przykład, wtedy gdy nasz salon połączony jest z aneksem kuchennym? Oczywiście, że tak, wówczas dobrym pomysłem będzie użycie rozet o identycznym wzorze, ale różnej średnicy zewnętrznej dostosowanej do typu żyrandola lub lampy.          

duże rozety sufitowe do lampy i żyrandola
Sztukateria sufitowa rozeta na ścianie

Sztukateria sufitowa rozeta na ścianie

Bardzo szerokie możliwości adaptacyjne wewnętrznej sztukaterii sufitowej sprawiają, że może ona być zastosowana również na powierzchni ścian. Najczęściej aranżacyjne kompozycje proponowane przez dekoratorów wnętrz obejmują listwy i kątowniki formowane w ramy ekranów. Te jednak coraz częściej wzbogacane są ściennymi rozetami, identycznymi z tymi użytymi do żyrandola lub lampy, najczęściej jednak o innej, mniejszej średnicy. Rozeta na ścianie nadaje jej wrażenia wypukłości, sprawia, że w słonecznym pomieszczeniu istotną rolę zaczynają odgrywać światłocienie. Salon udekorowany za pomocą sztukaterii sufitowej zastosowanej na pionowych kondygnacjach ścian może zmieniać swój charakter w ciągu dnia. Inaczej będą pracowały cienie w mocnym, przedpołudniowym słońcu, a jeszcze inaczej w delikatnym, ciepłym świetle elektrycznym załączonym po zmroku. Z praktycznego punktu widzenia sztukateria sufitowa w postaci rozety na ścianie nie stanowi żadnych problemów montażowych. Podobnie jak inne listwy ścienne i przysufitowe wykonana jest z lekkich materiałów, które nie obciążają wewnętrznych tynków i gładzi. Dekoracyjne rozety montujemy zawsze z wykorzystaniem dedykowanych przez producenta klejów montażowych.

Duża rozeta, kwadratowa, czy prostokątna

Powróćmy jeszcze na kilka chwil do dekoracyjnych rozet sufitowych, komponowanych z lampami i żyrandolami. Jak duża powinna być taka rozeta? We wnętrzach klasycznych zawsze lepiej sprawdzi się sztukateria prosta, mniejsza. Będzie to również bezpieczny wybór, jeżeli w przyszłości zdecydujemy się na zmianę aranżacji pomieszczenia i wymienimy meble. Nie wszyscy jednak zadowolą się tak zachowawczym designem. Marząc o odrobinie szaleństwa, wybierzmy rozetę prostą, ale o większym rozmiarze. W pomieszczeniach nowoczesnych często przełamuje się podręcznikową sztampę, nakazującą montaż tylko rozet okrągłych lub owalnych o średnicy mniejszej od żyrandola. Kiedy już zdecydujemy się na śmiałą aranżację sypialni lub salonu, to co będzie korzystniejsze — duża rozeta kwadratowa czy prostokątna? Tu decydujący może być sam kształt pokoju i typ oświetlenia, w którym rozeta zostanie zamontowana. Jeżeli nasz salon to klasyczny prostokąt o wyraźnej dysproporcji w długości ścian, wówczas idealna będzie ozdobna rozeta sufitowa prostokątna. W przypadku gdy pomieszczenie jest kwadratowe, a pod sufitem mamy prostą lampę, wybierzmy bardziej futurystyczną w formie rozetę do sufitu o kształcie kwadratu. 

Sztukateria sufitowa rozeta na ścianie - Nowoczesne rozety sufitowe z oświetleniem LED cena

Nowoczesne rozety sufitowe z oświetleniem LED cena

Nowoczesne rozety sufitowe z oświetleniem LED stanowią odrębną gałąź współczesnych designerskich trendów i dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Z powodzeniem mogą funkcjonować jako niezależna i jedyna zastosowana w pomieszczeniu sztukateria wewnętrzna lub jako element szerszej kompozycji z listew dekoracyjnych zamontowanych na suficie. Dzięki zastosowaniu podświetlanych rozet sufitowych możemy podkreślić funkcjonalność poszczególnych części domowych pomieszczeń. Z uwagi na ograniczony metraż, w naszych domach i mieszkaniach bardzo często łączymy aneksy kuchenne i jadalnie z przestrzenią do wypoczynku. Nikogo nie dziwi już eklektyczna stylistyka tak przygotowanego salonu. Delikatne, rozproszone światło sączące się z sufitowej rozety nad kanapą w narożniku pomieszczenia, może współgrać z klasyczną, prostą rozetą bez podświetlenia, która zamontowana została ponad kuchenną lampą wiszącą nad stołem w tym samym salonie. Jak kształtuje się rynkowa cena nowoczesnych rozet sufitowych LED? W głównej mierze uzależniona jest od wielkości i formy wybranego modelu. Kształtując nasza ofertę, dbamy o konkurencyjny poziom cen, ale również o regularne i atrakcyjne promocje cenowe na wybrany asortyment sztukateryjny.

close

Lista życzeń