Docinanie listew pod kątem 45 stopni

Docinanie listew pod kątem 45 stopni

- Kategorie Default

Montując listwy sufitowe, ścienne czy przypodłogowe podstawowym aspektem, na który powinieneś zwrócić uwagę jest prawidłowe docinanie listew pod kątem 45 . Szczerze odradzamy przycinanie listew bez wykonania odpowiednich pomiarów. Wtedy istnieje bardzo duże ryzyko, że listwy po prostu nie będą do siebie pasowały.

Musisz tutaj również zwrócić uwagę na to, że docinanie listew przypodłogowych i komponentów z poliuretanu, drewna, PVC czy MDF, nie może mieć miejsca bez wykorzystania do tego skrzyni uciosowej.

Umożliwia ona przycinanie listew pod właściwym kątem. To proste urządzenie posiada specjalnie wymierzone rowki wyżłobione pod kątami 45 i 90 stopni.

Możesz jej z powodzeniem używać do cięcia listew oraz sztukaterii. Do docinanie będzie Ci niezbędna również tradycyjna piła ręczna. Gdy masz te dwa narzędzia, to przycinanie listew pod odpowiednim kątem, stanie się równie proste jak dziecinna zabawa.

Pragniemy Cię przekonać do tego, że samodzielne majsterkowanie, nie wcale trudne i męczące. Musisz posiadać tylko odpowiednią wiedzę i narzędzia. 

Pod jakim kątem ciąć listwy przysufitowe

Bardzo często klienci zadają nam pytanie pod jakim kątem ciąć listwy przysufitowe. Bez wątpienia jest to kolejne pytanie, na które musisz znaleźć dobrą odpowiedź. Najważniejsze jest przeznaczenie oraz umiejscowienie listew. Przy docinaniu ich liczą się dwa kąty. Pierwszy to 90 stopni, a drugi 45 stopni.

Gdy zależy Ci na skróceniu listwy, to musisz przyciąć ją pod kątem prostym. Przy przycinaniu w narożnikach, musi być to kąt 45 stopni. Gdy będziesz się trzymał tych prostych zasad, to cały proces pójdzie sprawnie i bezproblemowo. Przejdźmy teraz do praktycznej strony całego przedsięwzięcia. 

Jak dociąć listwy w narożnikach?

Jeżeli chcesz mieć w swoim mieszkaniu sztukaterię, to powinieneś dowiedzieć się, jak dociąć listwy w narożnikach. Listwy sufitowe, ścienne i przypodłogowe mają określone rozmiary. Zazwyczaj jest to 200 lub 240 centymetrów. Producenci nie zajmują się ich docinaniem. Właśnie to powoduje, że sam musisz to zrobić, przy ich montowaniu. Na samą myśl o tym czujesz silne zniechęcenie?

Chciałbyś to zlecić komuś innemu i mieć spokój? Oczywiście możesz to zrobić, ale powinieneś mieć jednocześnie świadomość, że będzie Cię to całkiem sporo kosztowało. A tak naprawdę nie jest to tak skomplikowany proces, jak mogłoby Ci się w tej chwili wydawać. Wystarczy, że zaopatrzysz się tylko w dwa narzędzia. Mamy tutaj na myśli oczywiście klasyczną piłę ręczną oraz skrzynię uciskową. Skrzynka uciosowa ma wyznaczone kąty, które pomogą nam w prawidłowym docięciu listew. 

Jak przyciąć listwy pod kątem?

Jeśli chodzi o to jak przyciąć listwy pod kątem to wiesz już, że docinamy je pod odpowiednimi kątami przy użyciu odpowiednich narzędzi. Często docięcie pod kątem 45 stopni nie pozwala nam na idealne połączenie listew. Co może być przyczyną? Najczęściej są to krzywe ściany w budynku. Jeśli ściany będą krzywe mimo docięcia listew pod odpowiednim kątem nie będą się one idealnie łączyć. Drugim błędem, który możemy popełnić przy docinaniu jest nieodpowiednie zamontowanie listwy. Jeśli posiadamy skrzynkę uciosową, która nie posiada możliwości przytwierdzenia listwy do jej płaszczyzny najlepiej docinać listwy w dwie osoby..

Przycięcie listew nie będzie już dla Ciebie problemem jeśli wykonasz krok po kroku podaną przez nas powyżej instrukcję.  Te same zasady odnoszą się oczywiście do listew przysufitowych, ściennych oraz przypodłogowych.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Podziel się tą treścią z innymi...

Dodaj komentarz

close

Lista życzeń