Montaż Listew Przypodłogowych Na Klej Czy Klipsy?

montaż listew przypodłogowych post

Montaż listew przypodłogowych na klej wypiera obecnie wcześniej stosowane systemy montażu. Zacznijmy jednak od samego początku. Czy zdarzyło Ci się już kiedyś w życiu przyklejać listwy przypodłogowe? Uznajesz to za prostą, czy raczej skomplikowaną czynność? A może jesteś debiutantem w tym aspekcie? Niezależnie od tego, jakie są Twoje odpowiedzi na tak postawione pytania, to z chęcią pomożemy Ci w błyskawicznym zamontowaniu listew przypodłogowych.

Montaż listew przypodłogowych na klej

Dajemy Ci gwarancję, że nasze instrukcje będą jasne nawet dla kogoś, kto nigdy nie miał do czynienia z listwami przypodłogowymi. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom, w Twoim domu zamontujesz listwy przypodłogowe jak prawdziwy profesjonalista.

Jak zamontować listwy przypodłogowe – systemy montażowe

Wielu ludzi pyta jak zamontować listwy przypodłogowe – wszystko zależy od systemu, który jest przeznaczony dla danej listwy. Metoda zamontowania musi być dobrze dobrana do typu zakupionej przez Ciebie listwy przypodłogowej. Masz do wyboru kilka możliwości. Jedne są łatwiejsze, a drugie trudniejsze. W naszym artykule podpowiemy dlaczego montaż listew na klej jest najwygodniejszy oraz opiszemy minusy jednego z systemu.

Musimy tutaj jeszcze wspomnieć o tym, że bez względu na to, jaki rodzaj montażu wybierzesz, musisz wcześniej się odpowiednio do niego przygotować. Dokładnie zmierz całe pomieszczenie doliczając około co najmniej 10% zadatku na przycinanie listew. 

Montaż listew przypodłogowych MDF na klipsy

Popularnym systemem montażowym jest montaż listew przypodłogowych MDF na klipsy. Poniżej przedstawimy Państwu minusy tego rozwiązania.

Pierwszym z nich jest konieczność przywiercania klipsów do ściany co generuje nam dodatkowy czas pracy.

Klipsy muszą zostać zamontowane na równej wysokości aby listwa równo przylegała do podłogi.

Drugim minusem jest dodatkowy koszt zakupu klipsów, które nie są zbyt tanie.

Montaż listew przypodłogowych na klipsy może być niemożliwy w momencie gdy mamy krzywe ściany. Listwa najzwyczajniej w świecie będzie wyrywać lub wyginać zamontowane klipsy.

Nie negujemy oczywiście tego sposobu montażu listew. Przy prostych ścianach sprawdza się on znakomicie jednak tak jak wspomnieliśmy wcześniej generuje on dodatkowe koszty.

Listwy Przypodłogowe MDF możemy zamontować na klej – cały ten proces opiszemy poniżej.

Montaż listew przypodłogowych na klej – zalety

Obecnie najpopularniejszą metodą mocowania listew jest montaż listew przypodłogowych na klej. Wybierając tę metodę, musisz się liczyć z koniecznością wybrania odpowiedniego kleju. Pamiętaj o tym, żeby był on dopasowany do typu listwy i do podłoża. Zwróć uwagę również na to, aby nie był on szkodliwy dla ludzi i miał dobre parametry. Polecamy zakup kleju montażowego dostępnego w naszej ofercie. Czym różni się on od standardowego kleju do montażu, który dostępny jest w każdym markecie budowlanym? Przede wszystkim po zaschnięciu nie robi się żółty jak większość dostępnych produktów na rynku.

Montaż listew przy wykorzystaniu tej metody bardzo prosty. Na samym początku musimy oczywiście dokładnie przyciąć listwy przy wykorzystaniu skrzynki uciosowej. Po przycięciu rozkładamy listwy przy ścianach.

Kolejnym etapem będzie nałożenie kleju na listwy. Przy równych ścianach klej możesz aplikować przy użyciu wyciskacza do kartuszy punktowo. Przy krzywych ścianach możesz zrobić to zygzakiem. Wtedy będziesz miał pewność, że listwy nie odkleją się od podłoża.

Po nałożeniu kleju przyciskamy listwy do ściany w celu ich przymocowania. Nadmiar kleju, który wydostanie się spod listwy po jej dociśnięciu ściągamy zwykłą gąbką.

Krzywe ściany mogą powodować to, że mimo przyklejenia listwy odstaje ona od ściany. W tym przypadku należy obkleić ścianę i listwę taśmą pozostawiając miejsce na klej w celu uzupełnienia ubytku. Po nałożeniu kleju ściągamy go specjalnym narzędziem. Po odklejeniu taśmy klej wypełni szczeliny sprawiając, że będą one nie widoczne.

Dodaj komentarz